nedeľa 6. novembra 2016

New post ..venovaný priateľstvám

Keď som videla po čase fotky z jednej krásne svadby, do mojej duše vkradla sa nostalgia a oči sa naplnili rosou..nie zo smútku..skôr zo životnej spravodlivosti plynúceho času..
Zrazu som vedela, že napriek tomu, že mám všetko, čosi mi veľmi chýba..ten kúsok ženy, spriaznenej duše,čo z tých záberov vidieť v toľkých emóciách.. Chýba mi ten kúsok môjho ja. Najlepšia priateľka. Je ďaleko v Nemecku a šťastná. Len mi je smutno za tým kúskom krásneho života, čo sme spolu prežili. Ja sama to so sebou častokrát neviem vydržať , no najlepšia priateľka vždy vie. Každú negatívnu myšlienku, či moju typickú hysterickú ženskosť. Vždy vedela obrátiť v svetlejšiu chvíľu. Dnes tu však sama prehĺtam horké sliny. Ako veľmi mi chýba.
Každá chvíľa s najlepšou priateľkou je neopakovateľná a  jedinečná. Je treba tie chvíle užívať naplno, lebo sa rovnaké už nestaú, lebo každý moment je nový..iný.. I preto píšem blog. Poviem to na rovinu do módy sa nevyznám. Nedokážem písať blog o móde a oblečení. Potrebujem akoby písať ešte o čomsi inom.. o umení... o kráse života, o prebúdzaní toho pekného v nás, o ľudskej výnimočnosti.. Chcela by som cítiť a obliekať sa pre každý nový deň.. Najradšej do sukní a šiat, tak vynikne tá naša božská ženskosť milé dámy.Ak ste ju v sebe ešte nenašli, oblečte si šaty a budete sa cítiť pekne. Ani nebudete vedieť ako, a tí muži ktorí zabudli byť gentlemanmi vám zrazu otvoria dvere pi vstupe do miestnosti.
Každý deň otváram dvere svojich dvoch šatníkov a rozhodujem sa aj vďaka šatám aký budem mať deň. Ak si dám na hlavu klobúk, neviem byť na svoje okolie zlá, aj keď tie čertovské rožky, príznačné pre moje priezvisko mi vždy spod  klobúka trochu trčia. :)
Späť však k priateľstvám a k mojej najlepšej priateľke. Na jej krásnu svadbu som zvolila žlté šaty, pretože sú ako ona. Vždy bola pre mňa slniečkom. Prajem si písať o všetkých dobrých a krásnych veciach na svete a preto som sa rozhodla napísať o jednej výnimočnej žene, ktorá teraz žije vo Frankfurte, je šťastná so svojím manželom a majú už aj krásnu dcéru. Moju najlepšiu priateľku som spoznala na Konzervatóriu v Košiciach pred hodinou telesnej výchovy. Mala krásne husté vlasy a vyžarovalo z nej slnko, usmiate a hrejivé. Vedela som, že s ňou chcem bývať na internáte. Rok trvalo, než sa mi želanie splnilo, no našťastie hviezdy za internátnym oknom nám boli naklonené.Zážitky plné smiechu ma i dnes vedia poštekliť. V umeleckej mysli sa zrodia nápady aj také, že sme si na seba v noci natiahli plachty a zmenili sme sa na hrozivé strašidlá blúdiace po izbách. Záchvaty smiechu mi dodnes rezonujú v hlave. Na našej toalete bol dokonca wc zošit a každý návštevník, ktorý si prišiel "posedieť" musel čosi napísať.. Niečo ako facebook, len trochu inak :) Dnes mi je  ľúto, že väščinu času na škole sme trávili učením sa a cvičením na gitare či klavíri. Keby to tak nebolo, neboli by sme dnes také aké sme, no mohli sme si Konzervatórium a jeho možností častých účastí na koncertoch vychutnať viac. To, že sa čas vrátiť nedá, o to je vzácnejšia spomienka minulého času, čo sa kdesi rozplynul..Majuška je jednoducho úžasná. Neznášala som ranné vstávania a ona ma vždy budila so slovami: "Monka, vstávaj, už je krásny, deň!" a ja som jej na to s mojim tradičným negativizmom len odvrkla: "Maja, nechaj ma spať" ..nikdy ju to neodradilo a na ďalšie ráno ma takto budila znova. To platilo nie len pre rána na škole.. Platilo to tak stále. Nech sa dialo čokoľvek vždy pri mne stála.. Aj keď mi bolo najhoršie. Neviem kde brala silu a energiu držať nad vodou mňa i všetkých naokolo, dokonca i mojich blízkych v časoch veľkých životných búrok a omylov. Túto krásnu dušu neodradila ani moja hysterická panika pred skúškami na vysokej škole. Keď bolo treba učila sa za nás obe a na skúške písala obrovskými písmenami aby som čo to odpísala. Tečú mi slzy po tvári, keď si na to spomeniem a udivuje ma veľkosť tejto krásnej ženy. Ani ja sama som to so sebou niekedy nevedela vydržať, no Majuška vždy. Dlhé roky.. Možno preto, že má päť mladších súrodencov, snáď preto mala so mnou vždy toľko trpezlivosti.Hriechy máme všetci, aby sme  vďaka našim priateľom, ktorých nám anjeli pošlú do cesty,mali  možnosť očistiť sa.. Preto dnes táto spoveď.
Venovaná priateľstvu .. žitiu, ľudskému bytiu ..
Vždy si stála pri mne..najdrahšia priateľka..ďakujem ti za to..

A aby sme trošku odľahčili nostalgiu, milé dámy, ak vám krásne šaty aspoň čiastočne vynahradia najlepšie priateľky, ktoré sa vydali a vy ste staré dievky jak ja :) som tu pre vás a môžete si u mňa za cenu dohodou požičať na blížiacu sa plesovú sezónu jedny z krásnych šiat :) fotky, nech sa páči :)  Na novej stránke https://www.facebook.com/Egg-fashion-blog-351247668551788/?fref=ts

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára