pondelok 29. júna 2015

Cestujeme v čase s Fantáziou

6...4....3...2...1  ŠTART
Stroj času sa práve roztočil vo víre tanca, spevu, príbehov rozprávok a talentu našich žiakov, učiteľov kreatívnych umelcov na mesiaci September. Cestujte s nami, ak chcete nazrieť, čo všetko sa za školský rok 2014/2015 vo Fantázii udialo. Nech sa páči nastupovať! Akí by sme to boli "vývojnezastaviteľní", keby sme aj v čase cestovať nevedeli? Nazrime teda do Septembra ako do televízneho prijímača, kde maskot Hrošík spolu s učiteľmi (Milkou Šavelovou, Aničkou Vnenčákovou, Miriam Trembáčovou a Ferkom Džubakovským) naplánoval rozprávkovú trasu do tried na prvom stupni a spoločne s Gašparkom, to boli básničky a pesničky naozaj z Fantázie akoby rovno do televízie.

September sa niesol i vo vzdialenejších krajoch, napríklad ako sú tridsiate roky, kedy začalo pôsobiť duo Lavenders ( Majka Uhrinová, Monika Piekielnicka) ani učitelia totiž nezaháľajú a svojim žiakom naservírujú na tanier hudby i svoje skúsenosti z praxe, pretože my z našich žiakov ..ak sa pozrieme do budúcnosti, máme úspešných, krásnych ľudí, možno i umelcov hudobníkov, tanečníkov, výtvarníkov a tých, ktorí sa neboja rozdávať radosť dnes, včera a zajtra.
Október priniesol návštevu vernisáže v Spišskej Sobote, kde sme si mohli pozrieť výnimočné výtvarné práce umeleckej duše Anny Vnenčákovej. Samotní žiaci sú na svoju pani učiteľku hrdí, že tvorí a neustále žije výtvarným umením.
Vymaľujme si jeseň hudbou! A nie iba jeseň, ale maľujme celý život. Toto krédo bolo i názvom koncertu, kde sa historicky po prvýkrát spojili dve umelecké školy vo Svite na jednom farebnom koncerte v Spolcentre. 

Plesom príšer začal sa November a keď odbila hodina H, na železničnej stanici vo Svite sa začali zbiehať všakovaké strašidlá, a správnu buuu buuu atmosféru podnietilo chvenie strún všetkých gitaristov z triedy pani učiteľky Moniky Piekielnickej.
No a aby sme sa v novembri veľmi nebáli, zavítajme teda s našim strojom času do Decembra.. Zaspomínajte si s nami na čarokrásnu scénu rozprávky Snehová kráľovná v divadle Jonáša Záborského v Prešove, kde nás veľmi prekvapila vysoká úroveň krásneho predstavenia, ktoré bolo veselé, akčné, poučné, verím, že dokonca také, aké každoročne vytvára i naša Fantázia. Ale o tom potom, keď sa ručička času v našom spoločnom cestovaní posunie na Máj.
Od Decembra do Mája cestujeme ako vtedy pred Vianocami na trati Svit - Kežmarok, a nie len tak hocijako na stroji času, ale rovno na parnej lokomotíve, kde spolu so sovou, mačičkou, zimou Meluzínou a Popoluškou, stáli sme na nástupišti "deväť a trištvrte" plní očakávania príchodu špeciálneho vlaku, kde nám už z rušňa, z ktorého sa valil kúdol bieleho dymu, kýval kto iný ako sám ujo Mikuláš. Plnou parou vpred, uhlie do kotlov, umazaní od sadzí, no so šťastím v srdci, že sa môže okolo nás toľko toho diať. 

Priložme trochu uhlia i do nášho stroja času a posuňme sa o mesiac ďalej. Ak by ste nevedeli ako na to, poradia vám žiaci audiovizuálneho odboru, ktorí nemajú problém postaviť sa pred kameru, moderovať, film zostrihať, nafotiť fotografie, a nimi i čas zastaviť šťuknutím na fotoaparáte.... sýýýr, úsmev . Letíme ponad vianočný decembrový jarmok plný umeleckých výrobkov šikovných rúk z našej školy. A hor sa na Január, kde už to má rýchly spád ako na sánkach.Pozor len nech vám v rýchlosti sánka nespadne z hodnotných diplomov výtvarných prác, a to sme ešte pozabudli navštíviť koncert Tóny vianoc, nuž spomaľme.


Gratulácií a diplomov je snáď toľko,že by nám nestačili ani celé noviny, no nepíšem to preto, aby sme sa chválili, píšem, aby sme sa tešili z úspechu, pretože úspech je nás všetkých. Oslávme teda úspech v tej najbláznivejšej maske, alebo tí, čo sú maskami aj bez masky, vstup na Fanky párty, len ak by ste si chceli pretancovať črievice.

No a aby bol k tancu vždy ten správny tanečník, Február ponúkol koncert " Z lásky k hudbe" 


To už je niečo!
cestujeme všade
a so žiakmi boli sme aj na Univerziáde!
klavír hrá a píšťalky pištia
kto by chcel,mohol by ísť aj za svišťa 

"Hudbou k ženám"..zahlásil nám v marci chlapček v klobúku
a všetkým ženám hudba úsmevom ozdobila tváre. Ďalší koncert ako kytička.

Stroj času opäť trieli ..
nevedno kam..
žeby sme už boli v cieli?
Ale kdeže, ešte je tu vernisáž výtvarníkov pod názvom "maľujeme s Fantáziou"
a aby vám chvíľa dlhá nebola, mohli ste i zahlasovať za tú najlepšiu tvorbu. Do uška vám pri tom zahrali gitaristi, sediaci okolo jabĺčka 

Stroj času, rúti sa ku koncu roka. Apríl sa už niesol v rámci intergalaktických príprav na mesiac Máj, kedy vývoj nezastavíš a kde medziodborová spolupráca vo Fantázii a nápady na doskách javiska, nemajú konca kraja. Tu sa nám predstavili tanečníci so všetkými choreografiami pod vedením trénerky Janky Gregorovej, ktorá aj tento rok opäť žala úspechy na súťažiach. 

Vývoj nezastavíš, ale ho zastav a zbrzdy..Ty človek, čo číta tieto riadky, lebo život ujde ako na tom kolotoči, a stroj času, v ktorom sedíme je iba akože. Ak´by to však bolo keby nemali sme to naše "akože". Tak vypnime najnovšie smartfóny a poďme tvoriť, trebárs aj do lesa naháňať mamuty ako vtedy, keď bol Deň Fantázie, nečudo, že sa dvaja pravekí ľudia "O" a "U"....
chceli čo najskôr, aj so svojou veľkou kosťou vrátiť späť do praveku.

Maj sa dobre Človek. Vystupuj už teda zo stroja času .. Ja idem za vedcami, nech mi už odmontujú premúdrelé súčiastky. Aj roboti potrebujú dovolenku. Prajem vám všetkým  krásne prázdniny, načerpajte síl, lebo ktovie, čo nové nám ten stroj času v nový školský rok prinesie.
Lúči sa s vami
F (fantastická) A (asociácia) N (nadaných) T (talentovaných) A (androidov) Z (zaznievajúcich) I Automaticky Reštart....dajme si selfie reštart error... s pozdravom Robomon


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára