nedeľa 1. októbra 2017

tridsiatka na krku

Veľmi ten život  letí, no ja sa cítim ako osemnásťročná s dvanásťročnými skúsenosťami :)
Keď som mala sedem rokov, dostala som od mojej tety milý darček, ktorý mám do dnes. Je to maličkosť a častokrát nám tieto drobné veci pripomínajú pekné zážitky. Možno i preto, že to bol darček "len tak" Bolo to desať malých porcelánových žabiek a dnes mi každá tá malá porcelánová figúrka pripomína, aby som nezabúdala byť dieťaťom a každá z nich predstavuje jeden dar ,vzácny dar, ktorý som v živote dostala..Ak tých desať vynásobím troma najväčšími darmi, to sú moji rodičia a moja láska, mám to magické číslo tridsať a chcela by som prezradiť, že sa v tomto veku cítim naozaj svoja. Teraz je to krásne, také, aké to práve je a o to krajšie svojou dočasnosťou a  neopakovateľnosťou. Mojich desať darov, nemusím ich všetky menovať, najdôležitejšie je pre mňa to, že som mohla do tohoto veku zistiť aké to je milovať a byť milovaná, mať zdravie, skvelých priateľov a okúsiť dar života. Samozrejme som si splnila i sen veľkého šatníka :)
Rozmýšľam i nad starnutím a viem že sa toho netreba báť, pretože každý rok vie obohatiť o čosi nové, pekné, je to čas, ktorý tu máme a teším sa na každú vrásku. Zostarli by sme len vtedy, ak by sme boli sami a to sa neudeje, ak človek má veľkú rodinu a milovanú osobu po svojom boku.
Nie každý má ružové detstvo, no keby to bolo inak, nebola by som dnes taká  svoja s umeleckou dušou. Som vďačná a hrdá na moju maminku, vždy išla za svojim šťastím a ja by som s ňou šla aj do pekla. Som nesmierne rada, že ju mám. Mám otca, biologického a ešte jedného. V živote sa stáva, že stretnete človeka o ktorom viete, že je vašou rodinou. Cítite to proste v srdci. Mám aj jedného mladšieho brata, ktorý vie neskutočne vycítiť každú moju náladu. Len vojdem do dverí a on mi okamžite odzrkadlí ako sa cítim. Je to veľký učiteľ a cez neho vidím, čo všetko sa mám ešte naučiť. Je nesmierne prajný a má čisté srdce. To, že som stretla svoju rodinu viem od chvíle, keď som v jeden nezabudnuteľný večer podala ruku na zoznámenie sa s jedným charizmatickým mužom. Odvtedy viem, že si s ním chcem komplikovať život do konca života.
Pred dvoma týždňami som mala priam vysnívanú oslavu narodenín a moja rodina i priatelia mi odovzdali veľmi veľa lásky, za čo im nesmierne ďakujem. Oslavu som pomenovala vtipne, vraj na počesť jednej starodievockej tridsiatničky. Nuž tak to je. Do svojej tridsiatky som sa nestihla ani vydať a ani prežiť to najkrajšie obdobie pre ženu. Sú chvíle, keď mi to skutočne zachýba, no hneď si spomeniem koľko snov som si splnila.Verím, že všetko ostatné príde. Keď už mám tridsať, je to akoby som prekročila určitú hranicu, už nemusím mať toľko strachu, nemusím sa báť tmy, aj keď strašidlá majú v tomto veku trochu inú podobu. To smutné nechávam za sebou a do nových dní sa budem pozerať s láskou a vďačnosťou.
 Moji drahí priatelia a rodina sa ma pýtali, čo by som chcela k narodeninám.  Bola to ťažká otázka, no zároveň ma veľmi tešila, aj vďaka uvedomeniu si, že mám všetko. Zdravie, šťastie a najmä lásku, ktorá do môjho života prišla, keď som si povedala, že si ju zaslúžim.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára